Haber

Bariyerler Depremzedelerin Koşmasını Engelleyemedi

Gölcük Belediyesi Manisiz Yaşam Merkezi’ne kayıtlı kişiler kendi imkanları ve hayırseverlerin yardımlarıyla yaptıkları tıbbi yardımları Hatay’a ulaştırdı.

Kahramanmaraş’ta asrın felaketinden sağ kurtulan depremzedeler için Gölcük’te yaşayan engelli bireyler bu kez de yaşadıkları sıkıntıları aştı. Depremin ardından yardım faaliyetlerine başlayan Gölcük Belediyesi Manisiz Yaşam Merkezi’ne kayıtlı kişiler, kendi imkanları ve hayırseverlerin yardımıyla tıbbi yardım aldı.

Engelli bireyler tarafından özenle paketlenen yardım malzemeleri, Gölcük Engelliler Derneği Lideri Hasan Bat ve grubu tarafından Hatay’a ulaştırıldı.

ENGELLİLERİN YARDIMI HATAY’A ULAŞTI

Hatay’da kendilerini karşılayan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer eşliğinde Başkan Bat ve beraberindeki heyet, yardım malzemelerini yardım toplama merkezine teslim etti. Yarasa ve ekibi daha sonra depremzedelere çikolata ikram etti. Önder Sezer, duyarlı davranışlarından dolayı Lider Bat ve tüm Gölcüklü engellilere teşekkür etti.

YARDIM MALZEMELERİNİ ÖZENLE HAZIRLADI

Gölcüklü engelli bireylerin yardımlarıyla hazırlanan yardım kolilerinde; 20 adet manuel tekerlekli sandalye, 11 adet çocuk ve yetişkin vantilatörü, 1 adet hasta taşıma sedyesi, 8 adet wolkir yürüteç, 26 adet koltuk altı bastonu, 5 kutu vücut temizleme ıslak havlusu, 21 kutu yetişkin bezi, 5 kutu yetişkin mont, atkı, şapka, eldiven , 12 adet çocuk eşofmanı, 12 adet yetişkin yağmurluğu.

İHTİYAÇ SAHİP DEPREM MAĞDURLARINA YARDIM YAPILACAK

Bölgeye ulaştırılan yardımlar, Hatay Defne Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zelzele Lojistik Dağıtım Merkezi’nden ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberburhaniye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu